Trzy powody, by okazać szacunek mamie

brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 5.0- liczba głosów: 9

Dzień Matki to święto, w które na pewno mocno się angażujesz. Mamy na to zasługują – i jest to dobre dla nas i dla naszych dzieci. Pewnie już zorganizowałeś uroczysty obiad lub kolację, kupiłeś kwiaty i upominki. Dzieci może własnoręcznie zrobiły laurki i inne upominki dla swojej mamy. To wspaniale! Na wypadek, gdybyś jednak potrzebował inspiracji-motywatorów, rozejrzyj się wokół siebie, sięgnij też do swoich wspomnień a zobaczysz, że istnieją setki a nawet tysiące powodów, dla których należy doceniać mamy. 

Przynajmniej trzy powody są warte wyróżnienia:

Po pierwsze, mamy są pełne oddania i poświęcenia. Bardzo ciężko pracują dla swoich dzieci. Właściwie praca matki nigdy się nie kończy. Czym zajmowała się Twoja mama? A Twoja żona, mama Twoich dzieci? Może przyrządzaniem posiłków, praniem, godzeniem mnóstwa obowiązków, wożeniem dzieci na różnorakie zajęcia, leczeniem ran fizycznych i uczuciowych, składaniem całusa na bolącym miejscu? Pomóż swoim dzieciom stworzyć listę tego, co cenią w swojej mamie.

Po drugie, najczęściej to właśnie matki „ogarniają” dom. Nie oszukujmy się, ojcowie nieraz są nieprzewidywalni, zaś w najgorszym przypadku niegodni zaufania. Matki często bywają siłą stabilizującą rodzinę, dbają o to, by rodzina była w kontakcie. Coraz więcej osób z kręgu naszej kultury może powiedzieć, że to obecność matki przynosiła stabilność a nawet ratunek w ich życiu i rodzinie.

Po trzecie, matki to często duchowe kotwice rodziny. Ojcowie wielekroć zapewniają przywództwo duchowe w rodzinie, ale znamy przecież wiele historii o tym, jak wierna modlitwa matki towarzyszy jej synom i córkom przez całe życie, przynosząc niezwykły i trwały skutek. Miłość i wiara matki to ogromny dar dla rodziny.

Tato, to tylko mały ułamek tego, na co zasługuje Twoja mama i żona. To ty musisz dopełnić resztę. Wiesz, jak dbała o ciebie Twoja mama. Nieustannie widzisz, jak Twoja żona świetnie radzi sobie z dziećmi. Mam nadzieję, że mówisz o tym przez cały rok – ale jeśli jesteś podobny do mnie, to pewnie traktujesz to jak coś oczywistego. Dlatego Dzień Matki to wielka szansa.

Nie zapomnijmy także, że jest wiele samotnych matek – także w Twoim otoczeniu – które są równie pełne poświęcenia, pomimo ogromnych wyzwań emocjonalnych i finansowych. Postaraj się pomyśleć, jak mógłbyś pomóc samotnej matce. Jeśli jesteś złotą rączką, poświeć trochę czasu na naprawy w jej domu. Może świetnie radzisz sobie z samochodami. A może masz kosiarkę i nastoletniego syna, który potrzebuje innego zajęcia niż gry komputerowe. Dzień Matki to świetny moment, by zacząć dzielić się tym, co posiadamy, z samotnymi matkami i dziećmi pozbawionymi ojców.

Jak wiesz, jest wiele wspaniałych możliwości i wspaniałych powodów, by uczcić matki. Przygotuj się do tego, szczególnie w ten piękny majowy dzień.

 

Przeczytałeś? Działaj!

1. Co Ty i Twoje dzieci cenicie w swoich mamach? Podziel się swoją historią albo podziękuj publicznie mamie i żonie na tablicy https://www.facebook.com/inicjatywa.tato.net/  – i nie zapomnij zaangażować w to dzieci.

2. Pomyśl, jak możesz pomóc kobietom samotnie wychowujących dzieci. Jeśli masz syna, zaangażuj go w te działania.

 

Tagi:

matka dziecka relacje więź
Oceń ten artykuł:
brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 5.0- liczba głosów: 9
Wesprzyj Tato.Net
Przekaż 1,5% podatku