„Gotuję, bo kocham!”, czyli tata od kuchni (film)

brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.9- liczba głosów: 19

Czy kuchnia to miejsce dla taty? Nie jest tajemnicą, że w rankingach najlepszych kucharzy świata w czołówce są mężczyźni. Chyba zatem nie ma się czego obawiać, tylko ruszać do kuchni. Gotowanie jest bardzo męskie a umiejętności kucharskie taty pomagają w budowaniu dobrej atmosfery w domu i umacnianiu więzi w rodzinie. Zobacz film, na którym zarejestrowano ciekawą rozmowę na temat obecności taty w kuchni. 

Z Dariuszem Klimkiem z Ojcowskiego Klubu Tato.Net w Lublinie, przedsiębiorcą, współwłaścicielem dwóch renomowanych lubelskich restauracji, członkiem Lubelskiego Towarzystwa Biznesowego, rozmawia Zbigniew Danilewski z Tato.Net.

Dzieci Darka uwielbiają, gdy tata zaprasza je do wspólnego gotowania. Czasami nieźle się bawią w kuchni, udając personel restauracji. Najmłodsza córka chętnie zostaje wtedy kelnerką i przyjmuje zamówienia. Ale jak nauczyć się gotować? Darek przyznaje, że nie zawsze gotowanie było jego mocną stroną. Jego przygoda w kuchni zaczęła się od... randki!

Darek Klimek podpowiada, od czego zacząć, mówi o zdrowej diecie i o tym, jak zmieniać nawyki żywieniowe rodziny. Darek – mąż, tato x4 – na własnym przykładzie przedstawia korzyści, jakie płyną dla taty z zaangażowania się w kuchni. 

Wspólne rodzinne gotowanie, a następnie wspólne spożywanie posiłków to niezwykły, mocny czas. Sekret TatoPlanu Darka Klimka opiera się na prostym schemacie: „Rozmawiamy, robimy coś razem i mam poczucie satysfakcji, że mogę dzieci czegoś nauczyć”. 

Przeczytałeś? Działaj:

  • Zastosuj wskazówki Darka do swego TatoPlanu. Może razem z dzieckiem / dziećmi spróbujesz coś przygotować na Wasz najbliższy wspólny posiłek?
  • Jak wyglądają posiłki w Twojej rodzinie? Zadbaj o to, żeby choć jeden posiłek dziennie był spożywany wspólnie przez wszystkich domowników. Bądź stróżem radości i dobrej atmosfery tego spotkania przy stole. 

Oceń ten artykuł:
brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.9- liczba głosów: 19
Wesprzyj Tato.Net
Przekaż 1,5% podatku