Nawyki – klucz do harmonii (film)

brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 5.0- liczba głosów: 18

Po pracy wracasz zmęczony i masz trudność z przestawieniem się na tryb domowy? Tymczasem od progu żona i dzieci zasypują Cię swoimi sprawami i oczekują, że skoro już jesteś w domu, będziesz w 100% cały dla nich. Tylko wyszedłeś do pracy, a oni już nie mogli się Ciebie doczekać. A może musisz pracować zdalnie w domu, w którym od kilku miesięcy mieści się także szkoła dla Twoich dzieci i toczy się codzienne życie rodziny? Przedłużające się obostrzenia nie wpływają dobrze na Wasze samopoczucie. Jak sobie radzić?  

Z psychologicznego punktu widzenia sytuacja związana z koronawirusem wpływa na funkcjonowanie każdego z członków rodziny i całej tworzonej przez nich wspólnoty. Każdy próbuje sobie jakoś radzić w tych nowych warunkach. Jak to wszystko wpływa na ojców, odpowiada raport STATO’20, zawierający wyniki badania “Ojcowie w czasie pandemii”. Ten projekt to owoc współpracy IMAS International (współponsora oraz realizatora badań) i Inicjatywy Tato.Net.   

Nie możesz zostawić swoich problemów z pracy na wycieraczce przed domem, ale możesz wprowadzić pewne nawyki, które pomogą Ci uzyskać ład. Przede wszystkim pamiętaj, że nie zadbasz dobrze o rodzinę, jeśli najpierw nie zadbasz o samego siebie – mówi jeden z ekspertów komentujących wyniki badania, dr hab. Dorota Kornas-Biela, prof. KUL, która od lat zajmuje się tematyką rodzinną. Podpowiada, że kluczem do równowagi, do przywracania lub zyskiwania harmonii w samym sobie i w obszarach pracy i rodziny jest wprowadzanie nawyków. Rutynowe czynności pomagają przełączyć się z trybu pracy w tryb domowy i odwrotnie. 

Jakie nawyki już masz wypracowane? Jakie się sprawdziły, a jakie nie? Po które jeszcze sięgniesz, by wprowadzać ład w rodzinie, uspokajać siebie i łatwiej przestrajać się z trybu “jestem w pracy” na tryb “jestem dla rodziny” (i odwrotnie)? Możliwości, jak wskazuje w filmie ekspert Tato.Net, jest wiele. Własnym doświadczeniem możesz podzielić się z innymi na ojcowskiej grupie społecznościowej.

 

 

Oceń ten artykuł:
brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 5.0- liczba głosów: 18
Wesprzyj Tato.Net
Przekaż 1,5% podatku