Mission impossible – zadanie nie tylko dla samotnego taty (podcast)

brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.8- liczba głosów: 11

Ojciec samotnie wychowujący dzieci to nie jest częsta sytuacja. Ojcostwo samotne jako skutek śmierci matki lub rozwodu rodziców jest dla współczesnego mężczyzny misją trudną, ale nie niemożliwą. Poznaj Pawła, który opowiada o wzięciu odpowiedzialności za wychowywanie dzieci w pojedynkę. Posłuchaj Podcastu Tato.Net.

W przypadku rozpadu związku często dochodzi do alienacji rodzicielskiej – ojcowie są spychani na margines, najczęściej przez matki ich dzieci. Stąd mają mniejsze szanse na bycie obecnymi, aktywnymi w życiu dzieci.

Jednak prawdą jest i to, że wielu ojców z własnego wyboru pozbawia się radości i przyjemności bycia obecnym i aktywnym w życiu swoich dzieci. Tylko 17% mężczyzn z rozbitych związków zabiega o kontakty ze swoimi dziećmi. I jest to ze szkodą tak dla dzieci, jak dla samych ojców. Paweł opowiada o swojej historii samotnego ojcostwa, ale też mówi o tym, jak sobie w samotnym rodzicielstwie radzić i dlaczego warto postawić na zaangażowanie się w życie dzieci pomimo rozpadu związku.

Z tej rozmowy dowiesz się:   

  • Dlaczego poczucie bezpieczeństwa jest pierwszą potrzebą w funkcjonowaniu domu?
  • Z czym wiąże się decyzja o samotnym wychowywaniu dzieci?   
  • Jak samotnie udźwignąć ciężar odpowiedzialności i nie utonąć?   
  • Jak ładować baterie, żyjąc w trybie ciągłego czuwania? 
  • Jak kształtować relację z drugim rodzicem, by zadbać o poczucie bezpieczeństwa dzieci?   

 

Tato.Net od początku chce być dla społeczności ojców wsparciem nie tylko podczas wielkich wydarzeń i warsztatów, ale również na co dzień. Stąd idea tworzenia rozmów w formie audio. Dlatego powstał projekt Podcasty Tato.Net. Przybliżają doświadczenie ojcostwa widzianego oczami mężczyzn. Wielu z nich to osoby, które można znać z nieco innych osiągnięć niż bycie tatą. A jednak, jak się okazuje z podcastów, to ojcostwo jest ich priorytetem.  

Podcasty prowadzi Maciej Kucharek – licencjonowany spiker sportowy i trener Tato.Net, tata x 5. Z gośćmi podcastów rozmawia szczerze z na tematy związane z radościami i wyzwaniami ojcostwa.   

Wszystkie odcinki Podcastów Tato.Net znajdują się na najpopularniejszych platformach: 

Ósmy odcinek Podcastów Tato.Net to rozmowa z Pawłem Sopkowskim. Paweł jest uczestnikiem i mówcą Forum Tato.Net, pionierem polskiego coachingu i mentoringu, a także założycielem i prezesem Zarządu CoachWise S.A. Ale przede wszystkim Tata Tomka (23 lata) i Kuby (22 lata), który dawno temu podjął się wychowania dzieci samodzielnie.  

Oceń ten artykuł:
brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.8- liczba głosów: 11
Wesprzyj Tato.Net
Przekaż 1,5% podatku