Ojcowskie CREDO

Na zakończenie VIII Międzynarodowego Forum Tato.Net zebrani ojcowie uroczyście wypowiedzieli słowa deklaracji zaangażowania się we własne ojcostwo. Oto jej pełny tekst: Jestem dorosłym mężczyzną, który ma rozum i zdolność decydowania o swoim losie. Jestem dumny z mojego pochodzenia, szanuję rodziców, kulturę i naród w którym się wychowałem. Mam niepowtarzalną osobowość i jedyne w swoim rodzaju zdolności. Postrzegam świat na swój unikalny sposób. Życie jest dla mnie najwspanialszym darem i zadaniem. Chcę uczynić z niego arcydzieło sztuki. W moim życiu zdarzyło się coś, co na zawsze zmieniło moją tożsamość. Przyczyniłem się do tego, że na ziemi pojawił się KTOŚ, kto jak ja ma niepowtarzalną osobowość i talenty, postrzega świat na swój unikalny sposób. Zostałem ojcem. Odkąd nim się stałem, nie potrafię i nie chcę się już inaczej opisywać. Dziś wobec moich przyjaciół – mężczyzn zgromadzonych na VIII Międzynarodowym Forum Ojców Tato.net, deklaruję wzięcie pełnej odpowiedzialności za moje ojcostwo. Uznaję je jako swoje powołanie i misję. Wierzę, że po to właśnie pojawiłem się na świecie, by dać życie moim dzieciom i poświęcić im wszystko co we mnie najlepsze. W związku z tym deklaruję: Utrzymywać wysoki poziom osobistego zaangażowania w sprawy wynikające z mojego ojcostwa. Poznawać właściwości charakterystyczne dla każdego z dzieci oraz to, czego oczekiwać od nich odpowiednio do wieku. Być konsekwentny w stosunku do moich dzieci, jeśli chodzi o słowność, zwyczaje i zachowanie. Panować nad kryzysami w konstruktywny sposób i zabezpieczam potrzeby finansowe mojego domu. Usilnie pracować i czuwać nad ożywianiem silnych więzów małżeńskich z moją żoną. Aktywnie słuchać moich dzieci i pozwalać im wyrażać ich myśli, emocje i obawy. Bezpośrednio angażować się w zapewnienie warunków do duchowego rozwoju dzieci. Wszystko to, świadomy własnej słabości, nadzieję pokładając w Opatrzności , innych ojców o wsparcie i pomoc prosząc… DEKLARUJĘ I PRZYRZEKAM.

Na zakończenie VIII Międzynarodowego Forum Tato.Net zebrani ojcowie uroczyście wypowiedzieli słowa deklaracji zaangażowania się we własne ojcostwo. Oto jej pełny tekst:

Jestem dorosłym mężczyzną, który ma rozum i zdolność decydowania o swoim losie. Jestem dumny z mojego pochodzenia, szanuję rodziców, kulturę i naród w którym się wychowałem. Mam niepowtarzalną osobowość i jedyne w swoim rodzaju zdolności. Postrzegam świat na swój unikalny sposób. Życie jest dla mnie najwspanialszym darem i zadaniem. Chcę uczynić z niego arcydzieło sztuki.

W moim życiu zdarzyło się coś, co na zawsze zmieniło moją tożsamość. Przyczyniłem się do tego, że na ziemi pojawił się KTOŚ, kto jak ja ma niepowtarzalną osobowość i talenty, postrzega świat na swój unikalny sposób. Zostałem ojcem. Odkąd nim się stałem, nie potrafię i nie chcę się już inaczej opisywać.

Dziś wobec moich przyjaciół – mężczyzn zgromadzonych na VIII Międzynarodowym Forum Ojców Tato.net, deklaruję wzięcie pełnej odpowiedzialności za moje ojcostwo. Uznaję je jako swoje powołanie i misję. Wierzę, że po to właśnie pojawiłem się na świecie, by dać życie moim dzieciom i poświęcić im wszystko co we mnie najlepsze. W związku z tym deklaruję:

  1. Utrzymywać wysoki poziom osobistego zaangażowania w sprawy wynikające z mojego ojcostwa.
  2. Poznawać właściwości charakterystyczne dla każdego z dzieci oraz to, czego oczekiwać od nich odpowiednio do wieku.
  3. Być konsekwentny w stosunku do moich dzieci, jeśli chodzi o słowność, zwyczaje i zachowanie.
  4. Panować nad kryzysami w konstruktywny sposób i zabezpieczam potrzeby finansowe mojego domu.
  5. Usilnie pracować i czuwać nad ożywianiem silnych więzów małżeńskich z moją żoną.
  6. Aktywnie słuchać moich dzieci i pozwalać im wyrażać ich myśli, emocje i obawy.
  7. Bezpośrednio angażować się w zapewnienie warunków do duchowego rozwoju dzieci.

Wszystko to, świadomy własnej słabości, nadzieję pokładając w Opatrzności , innych ojców o wsparcie i pomoc prosząc… DEKLARUJĘ I PRZYRZEKAM.

Grzegorz Grochowski odczytuje tekst Credo podczas Tato.Net (fot. M. Gmitruk)

Grzegorz Grochowski odczytuje tekst Credo podczas Forum Tato.Net 2016  (fot. M. Gmitruk)

Wesprzyj Inicjatywę Tato.Net

w budowaniu kultury odpowiedzialnego ojcostwa Chcę wesprzeć Tato.Net

Autor

Rafał Janus

Zaangażowane ojcostwo znacząco wpływa na zmniejszenie przestępczości.

Współfinansowane ze środków ministerstwa

Sprawdź również: