TOP500 Annual Summit 2022 – relacja uczestnika wyprawy do Turcji

brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.9- liczba głosów: 15

Niedawno wróciłem z Turcji! „I czym tu się chwalić?" – możesz pomyśleć. Kraj turystycznie popularny, loty tanie, okres wyjazdów właśnie się rozpoczął – standard. Jednak gdy pytają mnie przyjaciele: „Jak było?”, odpowiadam: „To wyprawa mojego życia! Taka wyprawa, która porządkuje wszystko, czym się zajmuję oraz w co inwestuję czas i energię. Określa wektor – kierunek i zwrot dalszego działania…” Dlaczego? Przeczytaj poniżej.

DAR – Od mojego daru wiele zależy...

Mimo iż wycieczka odbyła się w pierwszych dniach kwietnia 2022, to wszystko, co do niej (i wielu innych rzeczy) doprowadziło, zaczęło się kilka lat wcześniej – od WarszTatów Tato.Net.

Temat jest prosty: mam dwie córki, chciałem być dla nich dobrym tatą. Ojcem, który jest skałą, o którą mogą się oprzeć podczas trudności. A ponieważ nadal chcę być coraz lepszym ojcem, to pierwsze WarszTaty doprowadziły do drugich, drugie do trzecich… aż po kolejne edycje i w końcu Forum Tato.Net.

Okazało się, że Tato.Net obdarowuje mnie wieloma wartościowymi kompetencjami i sprawia, że moje życie rodzinne jest coraz lepsze. Zobaczyłem też w Tato.Net zaangażowanych ludzi, którzy mimo trudności finansowych robią co mogą (czasami cuda), aby służyć ojcom. Postanowiłem dołączyć się do budowania kultury świadomego ojcostwa poprzez cykliczne wsparcie finansowe Fundacji. Nie spodziewałem się, że od moich skromnych wpłat tak wiele zależy. A jednak… przyszłość miała dla mnie niespodziankę: poprzez wsparcie dołączyłem do Klubu Twórców Tato.Net a w następstwie tego w lutym 2022 roku zostałem zaproszony na wspólną wyprawę TOP500 do wspomnianej Turcji. Pojechaliśmy całą rodziną. Jak się później okazało, aby przeżyć wspaniały czas, podczas którego dowiedzieliśmy się także, jak wiele zależy od mojego (i Twojego, który to czytasz) wsparcia.

TOP500 – Wspólnota tych, którzy pomagają…

Zaproszenie na wycieczkę brzmiało następująco:

W dniach od 1 do 6 kwietnia 2022 r. jako Darczyńca z TOP500 jesteś zaproszony do udziału w wyjątkowej wyprawie. W trakcie sześciu dni członkowie Klubu Twórców Tato.Net odbędą podróż do siedmiu stolic pierwotnego chrześcijaństwa: Efezu, Smyrny, Pergamonu, Tiatyry, Sardes, Filadelfii i Laodycei (Ap 2 i 3). Wszystkie te miejsca znajdują się na terenie Turcji a ich niezwykła historia oraz malownicze krajobrazy są wyjątkowe.

Owszem, krajobrazy są wyjątkowe, ale to, co w moim sercu nadal wybrzmiewa, to podziw nad wyjątkowością ludzi, którzy byli na tej wyprawie. Z większością osób nie znaliśmy się bezpośrednio, ale już po pierwszym wspólnym dniu zaczęła się tworzyć sieć relacji, która splatała nas wszystkich serdecznymi więzami przez kolejne dni. Doświadczyłem tego, co nas łączy: chęć pomocy, wspólne wartości i wrażliwe serca.

Patrząc na zespół Tato.Net, zobaczyłem po prostu dobrych i szlachetnych ludzi, którym zależy na szczęściu dzieci i rodzin. Ludzi otwartych, skromnych i konsekwentnie skupionych na swojej pracy. Osobiście przekonałem się, że każda złotówka, którą przekazałem do Tato.Net, została właściwie wydana i przetworzona na wiele ojcowskiego dobra. To była dobra lekcja. Wspólne sześć dni napełniły mnie pokojem i radością oraz zaowocowały tym, że ostatecznie połączyła nas więź przyjaźni.

MISJA – Sposób na udział w misji odkrywania tajemnicy ojcostwa…

Przebywając w miejscach życia pierwszych wspólnot chrześcijańskich, studiując słowa skierowane do Kościołów w Apokalipsie św. Jana, dotykaliśmy tajemnicy naszego powołania. To zdumiewające, jak wartości, o które troszczył się św. Jan korelują z wartościami prezentowanymi przez Tato.Net i ludzi, z którymi spędziłem ten czas. Wyprawa TOP500 dała mi nie tylko obraz tego, jak wygląda praca Fundacji. Był to sposób na odkrywanie ojcostwa i przestrzeń do sformułowania życiowej misji – nadania wektorowi działań właściwego kierunku i zwrotu. W końcu był to także czas na zebranie sił do realizacji misji – działania na rzecz lepszego, świadomego ojcostwa.

Dziękuję za ten wspólny czas.

Od Redakcji:

Misja Tato.Net zależy od wspaniałomyślności Darczyńców!

Klub Twórców Tato.Net, to Darczyńcy, którzy ofiarują dobrowolne, nieregularne wpłaty. Jeżeli planujesz pomagać cyklicznie, zostań członkiem TOP500.

Społeczność TOP500 to ochotnicy, którzy razem z Tato.Net pomagają mężczyznom widzieć w ojcostwie pasję i najważniejszą karierę życia. W ten sposób spełnia się marzenie każdego dziecka o posiadaniu taty, na którego można liczyć. Ochotnicy z TOP500 wspierają misję Tato.Net przez regularne wpłaty – od 5zł dziennie (150zł/m). Dziękujemy za każde wsparcie! >> https://zrzutka.pl/tatonet/

Oceń ten artykuł:
brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.9- liczba głosów: 15
Wesprzyj Tato.Net
Przekaż 1,5% podatku