Ojcowskie rozmowy: jak rozmawiać z synem o dziewczynach

brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: - liczba głosów:

W końcu przyszedł na Ciebie ten moment. Czeka Cię prawdopodobnie najtrudniejsza rozmowa Twojego życia. Rozmowa z synem o dziewczynach. Przeczytaj 10 porad, które pomogą Ci przetrwać tę próbę.

  1. Daj synowi dobry przykład poprzez to, jak traktujesz jego matkę. Twój syn potrzebuje, byś był dla niego przykładem zdrowej relacji, którą będzie mógł naśladować.
  2. Zacznij rozmowę, gdy syn jest jeszcze odpowiednio młody, by nie był to dla Was żenujący temat. Niech pierwsze wiadomości dotyczące seksu pochodzą właśnie od Ciebie, tak by były wiarygodne.
  3. Bądź szczery co do Twoich oczekiwań względem syna. Rozmawiajcie o wartościach w życiu Waszej rodziny i o tym, dlaczego są one ważne.
  4. Odpowiadaj na jego pytania. Lepiej, żeby przychodził z nimi do Ciebie, niż zwracał się do innych źródeł, które mogą nie podzielać Twoich wartości.
  5. Porozmawiajcie o szacunku. Nie tylko o poszanowaniu wobec dziewcząt, ale także o szacunku do samego siebie.
  6. Akceptuj jego uczucia. Nie powinien czuć się zakłopotany tym, co czuje do dziewcząt. Może po prostu potrzebować delikatnych wskazówek, jak na te uczucia reagować.
  7. Uświadom sobie, że jest duże prawdopodobieństwo, że w jego życiu pojawią się nachalne dziewczęta. Porozmawiajcie o tym, czego oczekiwałby od swojej przyszłej żony, żeby mógł ją od nich odróżnić.
  8. Zaangażujcie mamę! Oczywiście, to Ty będziesz i powinieneś być głównym adresatem pytań w tych sprawach. Ale mama, w przeciwieństwie do Ciebie, może przedstawić Wam wgląd w sposób myślenia dziewcząt.
  9. Rozmawiajcie o seksie w kontekście odpowiedzialności. Szczerze przedstaw mu możliwe konsekwencje wypaczonego życia seksualnego.
  10. Daj mu znać, że masz dla niego czas. Oprócz tego, że jesteś jego ojcem i masz mu zapewnić wsparcie, jesteś także jego przyjacielem, zawsze gotowym go wysłuchać.
Oceń ten artykuł:
brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: - liczba głosów:

Komentarze

Wesprzyj Tato.Net
Przekaż 1% podatku