Czy praca jest ważniejsza niż ja, Tato?

brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.9- liczba głosów: 17

Praca jest ważna. Każdy odpowiedzialny ojciec chce zapewnić byt swojej rodzinie. Sztuką jest takie rozłożenie akcentów, żeby to praca była dla rodziny, a nie rodzina dla pracy. Potrzeba zachowania równowagi między życiem rodzinnym a pracą dramatycznie się zwiększa, gdy tato podejmuje pracę za granicą. To zawsze trudna decyzja. Spróbuj zobaczyć tę sprawę oczami dziecka, które po doświadczeniu rozstania z ojcem wyjeżdżającym do pracy za granicę jest gotowe zrezygnować z wielu rzeczy materialnych, byleby odzyskać czas spędzony w obecności taty. Przeczytaj list Amelii:

Czy w ogóle znajdziesz czas, aby przeczytać wszystkie moje listy? Jest ich wiele, ale to dlatego, że naprawdę strasznie mi zależy, abyś do nas wrócił i to jak najszybciej. Czuję, że praca pochłonęła Cię tak, że jest dla Ciebie ważniejsza niż ja z Mamą. Jeśli naprawdę mnie kochasz, to pomyśl czasem, czy ta praca jest aż tak ważna? Ważniejsza od nas? Bardzo za Tobą tęsknię. Brakuje mi naszych długich spacerów po parku, zabawy na podwórku, gry w piłkę, bajek na dobranoc i wielu innych chwil. Tych, które kiedyś przeżyliśmy razem, kiedy byłam jeszcze mała.

Naprawdę Ci tego nie brakuje? Mi tak. Kiedy znajdziesz trochę czasu między pracą i innymi sprawami, to odpisz na mój list. Proszę Cię, Tato!

Mama bardzo się stara, żeby mi Ciebie zastąpić, ale to nie to samo — potrzebuję Was obojga. Wiem, że sytuacja Cię zmusiła i musiałeś wyjechać za granicę. Jednak bardziej niż tych wszystkich pieniędzy, które tam zarobisz, wolałabym, żebyś był teraz przy mnie. Moje dzieciństwo szybko minie, a Ciebie nadal nie będzie.

Kiedy widzę, jak inne dzieci bawią się ze swoimi rodzicami, to jest mi bardzo przykro, że nie mogę się bawić z Tobą. Nawet jeśli przyjedziesz, wcale nie masz dla mnie czasu. Wciąż załatwiasz tylko ważne sprawy i rozmawiasz z Mamą o pieniądzach i kredytach.

Liczę dni do Twojego przyjazdu i chociaż często go przekładasz, to zawsze mam nadzieję, że teraz naprawdę do nas wrócisz, chociaż na kilka dni. Bardzo boję się też o Twoje bezpieczeństwo, ponieważ w kraju, gdzie teraz jesteś, są terroryści, dlatego proszę Cię, wracaj do nas jak najszybciej! Czekamy!

Amelia

List Amelii to jeden 42 tekstów dzieci zaadresowanych do tatusiów, które można przeczytać w trzecim tomie Albumu „List do Taty”. Niektóre pokazują piękną, głęboką i bardzo żywą relację dziecko-tato, inne relacjonują ogromną tęsknotę dziecka za obecnością i zainteresowaniem ojca.

Te 42 listy zostały wybrane spośród 5687 wszystkich tekstów, które powstały jako odzew na ogłoszenie IV i V edycji Konkursu „List do Taty”. Album prezentuje myśli i przeżycia dzieci związane z rolą ojca w ich życiu. Nasze pokolenie potrzebuje na nowo odkryć i docenić postać ojca w życiu rodzinnym i społecznym. Czy głosy dzieci mogą nam w tym pomóc? Na pewno tak!

Wszystkie tomu Albumu List do Taty”: pierwszydrugi i trzeci dostępne są w TatoSklepie

Oceń ten artykuł:
brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.9- liczba głosów: 17

Autor: Redakcja Tato.Net

Komentarze

Wesprzyj Tato.Net
Przekaż 1,5% podatku