Finanse w rodzinie
W czwartek 8 stycznia 2026 roku odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie Ojcowskiego Klubu Tato.Net w Bielsku-Białej. Zgromadziło ono ojców, którzy chcieli rozpocząć 2026 rok od refleksji nad tematem ważnym i bardzo praktycznym, a jednocześnie wymagającym – finansami w rodzinie.
Finanse to zagadnienie trudne, rozległe i nierzadko niezmiernie delikatne. Dotyka bowiem nie tylko domowego budżetu, ale także emocji, przekonań, priorytetów oraz relacji pomiędzy małżonkami. To między innymi dlatego temat finansów pojawił się w naszym Klubie już po raz drugi w ostatnim czasie. Dwa miesiące wcześniej gościliśmy Jerzego z Fundacji Crown, który zaprezentował spojrzenie na finanse z nieco innej, pogłębionej perspektywy. Jerzy zwrócił uwagę na to, że zarządzanie finansami rodzinnymi nie jest wyłącznie kwestią narzędzi czy kalkulacji, lecz przede wszystkim świadomych decyzji opartych na wartościach. Mówił o odpowiedzialności, długofalowym myśleniu oraz o roli, jaką ojciec i mąż odgrywa w budowaniu finansowego bezpieczeństwa rodziny. To spotkanie stało się dla wielu z nas impulsem do dalszych rozmów, refleksji i zmian, a także naturalnym punktem odniesienia dla styczniowego spotkania klubowego.
Podczas obecnego spotkania podkreślano, że finanse w rodzinie to nie tylko zarządzanie pieniędzmi, ale przede wszystkim kwestia komunikacji, zaufania i wspólnych wartości. Uczestnicy zgodzili się, że sposób rozmawiania o pieniądzach ma realny wpływ na relacje małżeńskie i rodzinne, a brak dialogu w tym obszarze często prowadzi do napięć, frustracji i nieporozumień.
Pierwsze spotkanie Ojcowskiego Klubu Tato.Net w 2026 roku stało się dobrym początkiem dalszej pracy nad odpowiedzialnym ojcostwem i świadomym budowaniem stabilności finansowej rodzin. Było nie tylko okazją do rozmowy o pieniądzach, ale także momentem wyznaczania kierunków oraz klubowych priorytetów na nadchodzące miesiące.
Wesprzyj Tato.Net
Ten artykuł przeczytałeś za darmo dzięki wspaniałomyślności Darczyńców. Jeśli możesz, wesprzyj finansowo Tato.Net. Będzie to wspaniały dar, który przyniesie korzyść wielu ojcom i ich rodzinom! Pomóż Redakcji Tato.Net przygotować kolejne teksty.