Trening kompetencji dla obecnych i przyszłych liderów O.K.

Od 30 lipca do 1 sierpnia obecni i przyszli liderzy Ojcowskich Klubów Tato.Net wezmą udział w spotkaniu w ramach Akademii Liderów. To pierwsze tego typu wydarzenie w 2021 roku. Na ten rok planowane są w sumie cztery takie spotkania, każde w innym regionie Polski.

 

Lider w Akademii

Sprawny lider O.K. potrzebuje ciągłego samokształcenia. Jego stała praca nad sobą jest punktem wyjścia do jego pracy w Ojcowskich Klubach. Dzięki spotkaniom w Akademii Liderów zdobywa nowe narzędzia, poznaje własne predyspozycje, swe słabe i mocne strony, poszerza swoje kompetencje. Może budować O.K. w oparciu o założenia Tato.Net oraz długoterminową wizję Klubu. Stacjonarne szkolenie obejmuje podstawowy kurs kompetencji liderskich. Służy też bezpośredniemu wsparciu lidera. 

 Pierwsze spotkanie odbędzie się w Krasnobrodzie.

Wymykać się rutynie

Na czym polega przywództwo liderów O.K.? Odpowiedzią na to pytanie jest logo Akademii. O jego zamyśle mówi autor, Krzysztof Słomka z At Work: „Z czym kojarzy się słowo 'akademia' a z czym 'lider'? Kiedyś akademicy byli uznawani za teoretyków, często oderwanych od codziennych problemów. Akademickość była synonimem czegoś kostycznego, zabetonowanego. A skostniałe struktury walczą z tym co innowacyjne. Lider z kolei kojarzy się z byciem szefem, kimś z elity, z nobilitacją, rządzeniem. Przekreślamy, odrzucamy te utarte znaczenia w tej przestrzeni. I znalazło to wyraz właśnie w logo, na którym słowa są przekreślone. Kto bierze udział w tej Akademii, wchodzi w przestrzeń proaktywności, innowacyjności i porzuca stereotypy o byciu przywódcą. Lider to nie ten, który depcze po utartych ścieżkach, i powiela utarte schematy. W rzeczywistości sprawny lider musi podejmować decyzje trudne, niepopularne, często idąc pod prąd. Jest przez to nawet wśród swoich niejako przekreślony – spotyka się z niezrozumieniem, krytyką a nawet odrzuceniem. Ale to właśnie on wytycza standardy, wymykając się rutynie i działając pod prąd.”

Służebne przywództwo

„Tu nie chodzi o samo zdobycie pieczątki, certyfikatu czy dyplomu – mówi Dariusz Cupiał, założyciel Tato.Net. – Bycie liderem to ciężka praca, która nie ma nic wspólnego z dyktaturą. Wymaga służebnego przywództwa ojca zarówno w rodzinie, jak w Ojcowskim Klubie. Akademia nie jest instytucją, ale miejscem spotkania. Podczas niej poznajemy swoje kompetencje, słabe i mocne strony. Uczestnik nie przychodzi wysłuchać wykładu akademickiego, ale bierze udział w tworzeniu przestrzeni wzajemnego słuchania, wymiany doświadczeń i uczenia się. Przywództwo w O.K. to nie urząd, ale służba, czasem bardzo niepopularna i wymagająca. Tato.Net na tych spotkaniach podaje konkretne narzędzia, by tato mógł do tej służby się przygotować. Poczucie misji i odpowiedzialne służebne przywództwo – to ważne cechy lidera O.K. Spotkania w ramach Akademii Liderów pokazują jednak nie tylko sam trud, ale też radość z udziału w ważnej ojcowskiej misji.”

Spotkanie w Krasnobrodzie jest pierwsze z całej serii wydarzeń zaplanowanych dla obecnych i przyszłych liderów O.K. na najbliższe trzy lata. 

Szkolenie z cyklu Ustawicznej Akademii Lidera współfinansowane jest przez Narodowy Instytut Wolności, ze środków NOWEFIO.

Autor: Redakcja Tato.Net

Wesprzyj Tato.Net

Ten artykuł przeczytałeś za darmo dzięki wspaniałomyślności Darczyńców. Jeżeli to możliwe, wesprzyj finansowo już teraz Inicjatywę Tato.Net. Będzie to wspaniały dar, który przyniesie korzyść wielu ojcom i ich rodzinom! Pomóż Redakcji Tato.Net przygotować kolejne teksty.

Kontakt dla mediów

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Skontaktuj się z nami.

Zbigniew Danilewski

tel. 660 498 899

e-mail:

Komentarze

Wesprzyj Tato.Net
Przekaż 1% podatku