Tu rodzą się relacje

brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.9- liczba głosów: 8

Joszko Broda w treściwych słowach mówi o tym, dlaczego ojcowie powinni trzymać się razem i czym jest dla nich udział w Forum Tato.Net. „Widzę, że faceci mają potrzebę spotkania się i pogadania ze sobą po męsku o relacjach rodzinnych, małżeńskich. Chcemy... się rozwijać.”

Joszko jest powszechnie rozpoznawanym muzykiem. Jednak dla uczestników Forum Tato.Net to przede wszystkim tato z bogatym bagażem doświadczeń (jest ojcem 12 dzieci), który chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą i ojcowskimi praktykami. Na Forum Joszko dzieli się też swoją muzyką, która elektryzuje. 

Pomimo ogromnego osobistego doświadczenia Joszko docenia i poleca przestrzeń, jaką daje ojcom społeczność Tato.Net. „Tu rodzą się relacje, przyjaźnie, ludzie się poznają i nawzajem wspierają. Nie jest prawdą, że tylko kobiety lubią pogadać. Tam (na Forum) to doskonale widać. Widać, jak bardzo faceci potrzebują ze sobą rozmawiać, analizować, poznawać." 

Przeczytaj cały wywiad >> rozmowa Joszko Brody i Dawida Gospodarka (KAI) 

Forum Tato.Net to spotkanie unikatowe na mapie Polski a nawet Europy. Towarzyszy mu przekonanie, że „mocni ojcowie muszą trzymać się razem”. Na Forum Tato.Net zaproszeni są wszyscy ojcowie oraz ojcowie zastępczy, niezależnie od wieku, doświadczenia czy narodowości.

To całodzienne „święto ojcostwa” jest wypełnione wykładami, warsztatami oraz nieformalnymi rozmowami o roli taty w rodzinie i życiu społecznym. Co roku odbywa się edycja jesienna – jest to Międzynarodowe Forum Tato.Net. Natomiast wiosną ma miejsce spotkanie bardziej lokalne, przygotowane głównie dla ojców z Polski oraz nastawione przede wszystkim na wskazówki i działania praktyczne, pomocne w ojcowskiej codzienności.

Co roku spotkanie odbywa się pod konkretnym hasłem. Obecnie jest to „Uważność & Męstwo. Walcz o tu i teraz!". Miejsce spotkania jest wybierane po konsultacji z samymi ojcami. Tym razem wybór padł na Legnicę. Idea Forum jest prosta: zamiast nieustannie narzekać na kryzys ojcostwa, lepiej spotkać się w społeczności ojców, aby wzajemnie się wspierać.

Szczegóły, program, bilety dostępne na stronie >> FORUM

Oceń ten artykuł:
brak ocen dla tego artykułu
średnia ocena: 4.9- liczba głosów: 8
Wesprzyj Tato.Net
Przekaż 1,5% podatku