Trzy powody by okazać szacunek mamie

Tato, zapewne jesteś przygotowany na świętowanie Dnia Matki. Jak zamierzasz  uczcić  swoją Mamę oraz Mamę Twoich dzieci? Mam nadzieję, że Dzień Matki to święto, w które mocno się angażujesz, ponieważ Mamy na to zasługują – i jest to dobre dla nas i dla naszych dzieci. Pewnie już zorganizowałeś uroczysty obiad lub kolację, kupiłeś kwiaty i upominki. Dzieci może własnoręcznie zrobiły laurki i inne upominki dla swojej Mamy. To wspaniale!

Na wypadek, gdybyś jednak potrzebował inspiracji-motywatorów, podpowiadamy Ci, że istnieją setki a nawet tysiące powodów, dla których warto doceniać Mamy. Przypominamy tu o trzech.

Po pierwsze, Mamy są pełne oddania i poświęcenia. Bardzo ciężko pracują dla swoich dzieci. Właściwie praca Mamy nigdy się nie kończy. Czym zajmowała się Twoja Mama? A Twoja Żona, Mama Twoich dzieci? Może przyrządzaniem posiłków, praniem, godzeniem mnóstwa obowiązków, wożeniem dzieci na różnorakie zajęcia, leczeniem ran fizycznych i uczuciowych, składaniem całusa na bolącym miejscu? Pomóż swoim dzieciom stworzyć listę tego, co cenią w swojej Mamie.

To często właśnie Mamy „ogarniają” dom. Nie oszukujmy się, ojcowie nieraz są nieprzewidywalni, zaś w najgorszym przypadku niegodni zaufania. Matki często bywają siłą stabilizującą rodzinę, dbają o to, by rodzina była w kontakcie. Coraz więcej osób z kręgu naszej kultury może powiedzieć, że to obecność matki przynosiła stabilność, a nawet ratunek w ich życiu i rodzinie.

Po trzecie, Mamy to często duchowe kotwice rodziny. Ojcowie wielekroć zapewniają przywództwo duchowe w rodzinie, ale znamy przecież wiele historii o tym, jak wierna modlitwa matki towarzyszy jej synom i córkom przez całe życie, przynosząc głęboki skutek. Miłość i wiara Matki to dar od Boga.

Tato, to tylko mały ułamek tego, na co zasługuje Twoja Mama i Żona. To ty musisz dopełnić resztę. Wiesz, jak dbała o ciebie Twoja Mama. Nieustannie widzisz, jak Twoja Żona świetnie radzi sobie z dziećmi. Mam nadzieję, że mówisz o tym przez cały rok – ale jeśli jesteś podobny do mnie, to pewnie traktujesz to jak coś oczywistego. Dlatego Dzień Matki to wielka szansa.

Nie zapomnijmy także, że jest wiele samotnych matek – także w Twoim otoczeniu – które są równie pełne poświęcenia, pomimo ogromnych wyzwań emocjonalnych i finansowych. Postaraj się pomyśleć, jak mógłbyś pomóc samotnej matce. Jeśli jesteś złotą rączką, poświeć trochę czasu na naprawy w jej domu. Może świetnie radzisz sobie z samochodami. A może masz kosiarkę i nastoletniego syna, który potrzebuje innego zajęcia niż gry komputerowe. Dzień Matki to świetny moment, by zacząć dzielić się tym, co posiadamy, z samotnymi matkami i dziećmi pozbawionymi ojców.

Jak wiesz, jest wiele wspaniałych możliwości i wspaniałych powodów by uczcić Mamy. Przygotuj się do tego, szczególnie w ten piękny majowy dzień.

Co Ty i Twoje dzieci cenicie w Waszych Mamach? Podziel się swoją historią albo podziękuj publicznie Mamie i Żonie na tablicy https://www.facebook.com/inicjatywa.tato.net/  – i nie zapomnij zaangażować w to dzieci.