Fajnie być tatą!

Fajnie, a jednak młodzi mężczyźni coraz później zakładają rodziny (w mieście przeciętny wiek „pana młodego” przekroczył już trzydziestkę) coraz częściej też nie formalizują swoich związków w ogóle, a jeśli już, to na jakiś czas (w miastach ponad 40% małżeństw się rozpada, a w rozbitych rodzinach żyje już blisko 60% małoletnich dzieci). Wobec takich danych Fundacja Mamy i Taty postanowiła zorganizować nową kampanię społeczną. Tym razem dedykowaną ojcostwu.     Celem kampanii FAJNIE BYĆ TATĄ jest zwrócenie uwagę mężczyzn, na najważniejszą rolą jaką mogą podjąć w życiu. Fundacja chce rozpocząć w ten sposób dyskusję o byciu ojcem i przywrócić ojcostwu należną mu rangę. Kampania została przygotowana przez TELESCOPE – agencję zajmującą się marketingiem społecznym i wyreżyserowana przez czołową przedstawicielkę młodego pokolenia świata reklamy, panią Iwonę Bielecką. Film zaś wyprodukowało słynne studio produkcyjne Papaya Films. Realizację filmu poprzedziły badania przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Fundacji Mamy i Taty. Ubiegłoroczna kampania, zachęcająca kobiety do nieodkładania macierzyństwa zrodziła dyskusję, w której zwrócono uwagę na to, że do macierzyństwa potrzebny jest ojciec. A ten coraz częściej woli być tak naprawdę „wiecznym singlem”. Badania Ipsos w pewnym stopniu potwierdziły tę obserwację. We wnioskach opisanych w specjalnym raporcie autorzy podkreślają, że mężczyźni dzisiaj często definiują swoją wartość przez pracę, a jednocześnie aspirują do bycia uwodzicielskimi „supergohaterami”, bywają też hedonistami, lubiącymi proste rozrywki. Założenie rodziny i posiadanie większej liczby dzieci (większej niż dwoje) jawi się im jako swoisty koniec „prawdziwego życia”. Z drugiej strony cenią wartości rodzinne, a mówiąc o przyszłości dzieci, chcą by udało im się założyć szczęśliwe i trwałe rodziny. Pełny tekst raportu można znaleźć na stronie www.fajniebyctata.pl . Tam również każdy mężczyzna może przeczytać, że rola taty stanowi wielkie wyzwanie i jest wspaniałą przygodą. Podróżą pełną wrażeń. Rolą, której towarzyszą trud, wysiłek, ale też potężna radość i satysfakcja. Rolą, której uczymy się całe życie. W tej prawdziwie męskiej przygodzie czekają Cię emocje i doznania nie ustępujące wyjazdom, wycieczkom, sportom ekstremalnym czy kibicowaniu. Doświadczysz prawdziwej miłości i przeżyjesz coś, czego nie można kupić. Każde kolejne dziecko nauczy Cię nowych umiejętności i sprawi, że będziesz dojrzalszy. Mając rodzinę z dziećmi poczujesz się prawdziwym facetem.   Ważne dane na temat ojcostwa znaleźć można także w publikacji TatoNet „Ojcostwo dzisiaj”.

Fajnie, a jednak młodzi mężczyźni coraz później zakładają rodziny (w mieście przeciętny wiek „pana młodego” przekroczył już trzydziestkę) coraz częściej też nie formalizują swoich związków w ogóle, a jeśli już, to na jakiś czas (w miastach ponad 40% małżeństw się rozpada, a w rozbitych rodzinach żyje już blisko 60% małoletnich dzieci). Wobec takich danych Fundacja Mamy i Taty postanowiła zorganizować nową kampanię społeczną. Tym razem dedykowaną ojcostwu.

 

 

Celem kampanii FAJNIE BYĆ TATĄ jest zwrócenie uwagę mężczyzn, na najważniejszą rolą jaką mogą podjąć w życiu. Fundacja chce rozpocząć w ten sposób dyskusję o byciu ojcem i przywrócić ojcostwu należną mu rangę. Kampania została przygotowana przez TELESCOPE – agencję zajmującą się marketingiem społecznym i wyreżyserowana przez czołową przedstawicielkę młodego pokolenia świata reklamy, panią Iwonę Bielecką. Film zaś wyprodukowało słynne studio produkcyjne Papaya Films.

Realizację filmu poprzedziły badania przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Fundacji Mamy i Taty. Ubiegłoroczna kampania, zachęcająca kobiety do nieodkładania macierzyństwa zrodziła dyskusję, w której zwrócono uwagę na to, że do macierzyństwa potrzebny jest ojciec. A ten coraz częściej woli być tak naprawdę „wiecznym singlem”.

Badania Ipsos w pewnym stopniu potwierdziły tę obserwację. We wnioskach opisanych w specjalnym raporcie autorzy podkreślają, że mężczyźni dzisiaj często definiują swoją wartość przez pracę, a jednocześnie aspirują do bycia uwodzicielskimi „supergohaterami”, bywają też hedonistami, lubiącymi proste rozrywki. Założenie rodziny i posiadanie większej liczby dzieci (większej niż dwoje) jawi się im jako swoisty koniec „prawdziwego życia”. Z drugiej strony cenią wartości rodzinne, a mówiąc o przyszłości dzieci, chcą by udało im się założyć szczęśliwe i trwałe rodziny.

Pełny tekst raportu można znaleźć na stronie www.fajniebyctata.pl . Tam również każdy mężczyzna może przeczytać, że rola taty stanowi wielkie wyzwanie i jest wspaniałą przygodą. Podróżą pełną wrażeń. Rolą, której towarzyszą trud, wysiłek, ale też potężna radość i satysfakcja. Rolą, której uczymy się całe życie. W tej prawdziwie męskiej przygodzie czekają Cię emocje i doznania nie ustępujące wyjazdom, wycieczkom, sportom ekstremalnym czy kibicowaniu. Doświadczysz prawdziwej miłości i przeżyjesz coś, czego nie można kupić. Każde kolejne dziecko nauczy Cię nowych umiejętności i sprawi, że będziesz dojrzalszy. Mając rodzinę z dziećmi poczujesz się prawdziwym facetem.

 

Ważne dane na temat ojcostwa znaleźć można także w publikacji TatoNet „Ojcostwo dzisiaj”.

Redakcja Tato.Net

Autor

Redakcja Tato.Net

Zaangażowane ojcostwo znacząco wpływa na zmniejszenie przestępczości.

Współfinansowane ze środków ministerstwa

Sprawdź również: