Warsztaty 7 sekretów w Łomży, 10-12 listopada 2006

nowy kalendarz

<< Lipiec 2019 >> 
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Fundacja Cyryla i Metodego
NIP: 522-249-96-52
REGON: 013121848

Biuro TATO.NET
tel. (+48) 81 527 99 13
e-mail: info@tato.net

Adres do korespondencji:
ul. Ks. W. Danielskiego 10
20-806 Lublin
Zainwestuj w ojcostwo:


Przekaż darowiznę
Dane do przelewów tradycyjnych:


Odbiorca:
Fundacja Cyryla i Metodego
Nr rachunku BZ WBK:
PL32 1090 2688 0000 0001 3274 5411
Tytuł przelewu:
Darowizna na Tato.Net

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Warsztaty 7 sekretów w Łomży, 10-12 listopada 2006  Email

Jako ławnik Sądu Okręgowego zajmującego się rozwodami pewien jestem, że w kolosalnym stopniu do rozwodów nie dochodziłoby gdyby rozwodzący się małżonkowie w takim lub podobnym szkoleniu udział wzięli. Rodzina jest przecież podstawową komórką społeczną i od sposobu jej funkcjonowania późniejszy ład społeczny i narodowy zależy. Jak do chodzenia dziecko dwóch nóżek potrzebuje tak do normalnego rozwoju i kształtowania jego osobowości każdego dnia oboje rodzice są potrzebni.

Warsztaty te uważam za tak cenne jak kroplę wody na Sacharze. W dobie postępującej feminizacji, często spotykanego odchodzenia od naturalnej normalności powodującej zanik autorytetu ojcostwa ukazują drogę i sposób jak postępować na co dzień i co czynić należy aby ten autorytet odbudować. Dają praktyczne wskazówki na zgodę, wzajemną miłość i harmonię w rodzinie. Z bólem i zatroskaniem widzę jak często ojciec-głowa rodziny zmuszany jest do dalekiego i długotrwałego wyjazdu w poszukiwaniu środków materialnych dla życia rodziny. Starodawne porzekadło mówi że nie tylko samym chlebem żyje człowiek, więc bezpowrotnie zaniedbywana jest tu druga podstawowa potrzeba wspólnego codziennego kontaktu i przebywania. Wzajemnego uzupełniania się małżonków w zajmowaniu się dziećmi i dawania przykładu im jak zgodnie tworzyć należy właściwe ognisko domowe, poprzez spacery, gry, zabawy, wspólne wyjazdy i rozmowy jak zaistniały problem w danym momencie rozwiązać trzeba.

Prowadzącym życzę dużo zdrowia, siły i nie przemijającego zapału w organizowaniu i prowadzeniu takich szkoleń, gdyż w nich dopatruję się tak bardzo potrzebnego ratunku dla zewsząd atakowanych i rozpadających się rodzin, oraz złego zajmowania się dziećmi, objawiającego się później rosnącym chuligaństwem i brakiem bezpieczeństwa na ulicach naszych miast.

 

Stanisław

 

 

Warsz...TATY czyli Warsztaty dla Taty

Co mi dały "Warsz...TATY", w których uczestniczyłem w Łomży w dn. 10-12.11.2006r.?

Ugruntowały pewność ojcostwa. Pomogły znaleźć obszary, w których nie dostaję...

Najbardziej czytelne dla mnie było porównanie OJCOSTWA do firmy (bardziej może rodziny do firmy), w której Ojciec jest menadżerem. Układa Plan działania zorientowany na cele, określa swoje i rodziny (dzieci, żony) cele długo- i krótkoterminowe i na tej podstawie wytycza swoją strategię działania.

Aby się powiodła konieczna jest UMOWA. Dzieci i współmałżonka (matka dzieci) partycypują w układaniu Planu i zawierają KONTRAKT - umowę o przestrzeganiu zasad koniecznie w formie pisemnej.

Czemu to takie ważne? Otóż - to co na piśmie - wymaga pisemnej zmiany. Jest też umową wiążącą Wszystkie Strony.

Warsztaty dopomogły w określeniu mojego "Profilu" ojca (ocena psychologiczna) i znalezieniu moich mocnych i słabych stron. Dopomogły w wyznaczeniu PLANU i STRATEGII działania. Były wieloma pozytywnymi wzmocnieniami otrzymanymi od grupy (dużo było spotkań w małych grupach i dość intensywne tempo). I to dobrze! Chopy się zebrali! Czuli się w swoim towarzystwie pewnie. Byli konkretni i dotykali spraw wszystkich.

 

NIE MA JAK TO SOLIDNA M Ę S K A rozmowa!!!

 

W efekcie narysowałem sobie wzór:

MĘŻCZYZNA (ojciec) -------> silne pragnienie bycia kimś (autorytetem) +

+ DZIECKO -----------> silne pragnienie poszukiwania wzorców (autorytetów)

jeśli się spotkają to = równa to się OJCOSTWO.

 

Mariusz Staniurski

 

 
Tato.Net, Powered by Joomla!     Valid XHTML and CSS.     Wykonanie slavo.net.pl.     Design: At Work.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce prywatnościAkceptuję