Obchody Dnia Ojca w różnych krajach

  • Dodano: 23 czerwiec 2017

W USA i Kanadzie Dzień Ojca obchodzony jest w trzecią niedzielę czerwca. To miłe dla wszystkich ojców święto powstało jako wyraz miłości i wdzięczności, którą kochająca córka Sonora Smart Dodd chciała okazać swojemu ojcu. Tradycyjnie w ten dzień przypina się do odzieży czerwone róże, jeśli ojciec danej osoby żyje lub białe, jeśli zmarł.

W Finlandii także istnieje Dzień Ojca. Na czas tego święta wywieszane są flagi, dzieci wręczają swoim ojcom własnoręcznie wykonane prezenty, a kobiety przygotowują uroczysty obiad i pieką tort lub ciasto. Oprócz ojców, życzenia w tym dniu składa się także dziadkom. Wspomina się również bliskich, nieżyjących już, mężczyzn. Na znak pamięci na ich grobach zapala się znicze.

W Estonii od 1992 roku Dzień Ojca świętuje się w drugą niedzielę listopada. W przedszkolach i szkołach organizowane są z tej okazji przedstawienia i koncerty. Dzieci obdarowują ojców samodzielnie wykonanymi laurkami i prezentami (często są to wycięte z kolorowego papieru krawaty lub samochody).

Mimo że daty obchodów Dnia Ojca są różne w zależności od kraju, jego sens jest wszędzie taki sam. Święto przypomina o wielkim znaczeniu ojcostwa, a także o wartościach, które ono ze sobą niesie.

Możesz być zainteresowany również...